موسس و مسئول فنی دکتر بهرام دهخوارقانی شماره مجوز فروش اینترنتی9073/ص/1396

داکسوپیل , بهترین داروی درمان زود انزالی

داکسوپیل اولین داروی تائید شده برای درمان انزال زودرس


نام ژنریک :  Dapoxetineداپوکستین
تولید کننده : داروسازی پارس دارو
شکل دارویی : قرص 30 و 60 میلیگرم

داکسوپیل (DAXOPIL) یا داپوکستین اولین داروی خوراکی است که به صورت اختصاصی برای درمان اختلال زودانزالی در دسترس آقایان قرار داده شده است. داکسوپیل  حاوی داپوکستین است که اثر دارویی آن افزایش سطح سروتونین در بدن است. سروتونین قادر به افزایش زمان تحریک تا انزال است و این اثر را با کاهش سرعت طی مسیری که در بدن منتهی و مرتبط به انزال زودرس است ایجاد می نماید.
داپوکستین یا داکسوپیل  یک مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین می باشد. این داروی SSRI کوتاه اثر در حال حاضر به تصویب سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)، برای درمان انزال زودرس در مردان در نظر گرفته شده است و در دو دوز 30 و 60 میلیگرم توسط شرکت پارس دارو تولید میشود، داکسوپیل پس از مصرف خوراکی بسرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می شود. نیمه عمر اولیه آن 2-1 ساعت می باشد.


موارد مصرف داکسوپیل

- داکسوپیل یا داپوکستین( Dapoxetine )برای درمان اختلال انزال زودرس در آقایان 18 تا 64 ساله تجویز می گردد.

 اثرات درمانی داکسوپیل بر انزال زودرس  early ejaculation

- داپوکستین زمان دخول را 3 برابر افزایش میدهد و باعث افزایش زمان انزال میشود.
- داکسوپیل می تواند حس کنترل فرد بر زمان بروز انزال را افزایش دهد.
- این دارو موجب افزایش رضایتمندی آقایان از انجام فعالیت جنسی و مقاربت و همچنین موجب تخفیف اضطراب و پریشانی مرتبط با بروز اختلال انزال زودرس می گردد.
- داکسوپیل دارای اثرگذاری سریع می باشد و متعاقب آن به سرعت از بدن حذف می شود.
-   این دارو دردرمان هر دو نوع زود انزالی مادام العمر و اکتسابی تاثیر مشابه دارد.
- در مطالعات بالینی داپوکستین 30 میلیگرم یا 60 میلیگرم 1-2 ساعت قبل از مقاربت، در افزایش زمان دخول واژینال موثر بوده و باعث افزایش کنترل انزال، کاهش اضطراب و افزایش رضایت جنسی میشود.


نحوه مصرف

  - داپوکستین برای مردان مبتلا به انزال زودرس ( early-ejaculation ) در سنین 18 تا 64 سال مورد مصرف دارد که نباید درمان را با دوز 60 میلیگیرم آغاز کرد.
- دوز شروع توصیه شده برای تمام بیماران 30 میلی گرم است. به نحوی که ضروری است حدود 1 تا 3 ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف شود. در صورتی که اثر دوز 30 میلی گرم کافی نبود می توان تا 60 میلی گرم افزایش داد.
- در آقایانی که اختلال نعوظ همراه با انزال زودرس دارند می توان داپوکستین را همراه با یک مهار کننده فسفودی استرازنوع 5 تجویز نمود.
- داکسوپیل ( DAXOPIL ) باید یک الی سه ساعت پیش از فعالیت جنسی و مطابق با دستور پزشک معالج مصرف شود.
- مصرف بیش از یکبار در هر شبانه روز (هر 24 ساعت) توصیه نمی شود. قرص باید همراه با یک لیوان پر آب و به صورت کامل بلعیده شود. این دارو می تواند همراه یا بدون غذا مصرف شود. دوز توصیه شده در شروع درمان 30 میلی گرم می باشد که در برخی موارد و در صورت صلاحدید پزشک معالج، به 60 میلی گرم  قابل افزایش است. از مصرف بیش از میزان تجویز شده این دارو باید اجتناب شود.عوارض جانبی و تداخلات دارویی داکسوپیل

داپوکستین، دارای عوارض جانبی معمولا خفیفی است که عبارتند از: سرگیجه ، سردرد و احساس ناخوشی. در صورت بروز علائم ذکر شده،  از رانندگی و یا کار با ماشین آلات خطرناک اجتناب نمایید.  نوشیدن یک لیوان پر از آب همراه با قرص داپوکستین می تواند این عوارض را کاهش دهد.

موارد منع مصرف داکسوپیل

- در صورت حساسیت شدید به دارو
- در صورت وجود مشکلات قلبی از قبیل نارسایی قلبی یا آریتمی
- سابقه غش یا اپی لپسی
- نارسایی متوسط و شدید کبدی
- در صورت مصرف همزمان با داروهایی مانند: داروهای ضد افسردگی با نام مهار کننده های مونوآمین اکسیداز، لیتیوم، تریپتوفان، ترامادول، داروهای ضد میگرن و تیوریدازین
از مصرف همزمان داروهای فوق با داپوکستین خودداری کنید. در صورت استفاده هر یک از داروهای بالا، لازم است 14 روزپس از قطع مصرف این داروها صبر کنید سپس درمان با داپوکستین را آغاز کنید.
- داپوکستین سریع جذب می شود در نتیجه در صورت مصرف همراه با سیلدنافیل یا تادالافیل تحت تاثیر قرار نمی گیرد.
- داپوکستین هیچ اثر بالینی مهمی روی وضعیت فارماکوکینتیک یا ارتوستاتیک آلفا آدرنرژیک آنتاگونیستی تامسولوسین در بیماران تحت درمان با این دارو، ندارد.
- غذا اثر معنی داری در کینتیک داپوکستین ایجاد نمی کند.
- از مصرف الکل همزمان با مصرف داکسوپیل باید پرهیز شود؛ زیرا مصرف همزمان این دو موجب افزایش احتمال بروزعوارض ناخواسته ای مانند احساس ضعف وغش خواهد شد.

- مصرف همزمان سایر داروها با داکسوپیل باید تحت نظر پزشک صورت پذیرد تا از بروز عوارض غیر قابل پیش بینی و در برخی موارد آسیب زننده جلوگیری شود.

مکانیسم اثر داکسوپیل

داکسوپیل یا داپوکستین اصولا از طریق مهار بازجذب سروتونین اثرش را ایفا می کند همچنین نشان داده شده که داپوکستین به انتقال دهنده های بازجذب دوپامین و نوراپی نفرین هم متصل شده و آنها را مهار می کند.
گزارشات اخیر نشان داده است که داپوکستین کانالهای وابسته به ولتاژ پتاسیم که در تنظیم آزادسازی نوروترنسمیترها نقش دارند را مهار می کند .

فارماکوکینتیک

داکسوپیل هیدروکلراید یک پودر محلول در آب با وزن مولکولی 88/341 و PKa 6/8 است که در PH فیزیولوژیک فعال می شود.
این ویژگی های فارماکولوژیک باعث توزیع سریع دارو در بدن می شود و همین موضوع وجه تمایز داپوکستین با سایر SSRI ها می باشد.
جذب و حذف سریع داکسوپیل از بدن باعث روند فارماکوکینتیک مناسب و کمترین میزان تجمع دارو در بدن می شود که با مصرف دوزهای متعدد دارو تحت تاثیر قرار نمی گیرد و بین اقوام و نژادهای مختلف تفاوتی ندارد.
روند جذب و توزیع و دفع مناسب داکسوپیل باعث میشود که به عنوان انتخاب مناسب برای درمان زود انزالی هنگام نیاز در نظر گرفته شود که به این ترتیب از عوارض دارودرمانی مداوم و مزمن جلوگیری می شود.

زود انزالی یا انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس،  شایعترین اختلال جنسی در آقایان محسوب می شود که حدود 20 الی 30 درصد جمعیت آقایان درطول زندگی آن را تجربه می نمایند.
شایعترین علائم و نشانه های تشخیص داده شده این اختلال عبارتند از:
- انزال با کمترین تحریک جنسی
- انزال زودتر از زمان مطلوب
- مشکلات عصبی مانند اضطراب، پریشانی و نا امیدی و استرس
برای پاسخ به سوالات خود در مورد داروی داکسوپیل می توانید با داروخانه تهران(77194937) تماس بگیرید.

دکتر روزا ابوالقاسم 1397/11/01
 •  

نظرات کاربران

 • رضا 26 تیر 1399 30 22 پاسخ به این نظر
  سلام
  میشه لطفا بفرماییدآیامصرف همزمان داروی داکسوپیل با ویگرا یا سیلد نافیلد عوارضی داره؟ممنون میشم راهنمایی کنین
  • قاسمی قاسمی 29 تیر 1400
   مگه میخوای بری جنگ
  • آرمین 14 آبان 1400
   با سیالیس مشکلی نداره . ویاگرا را نمیدونم " منتهی با توجه به عملکرد مشابه ویاگرا و سیالیس : احتمالا مشکلی نداره
 • رضا شاهی 6 خرداد 1399 8 8 پاسخ به این نظر
  آیا داکسوپیل با کلورودیازپوگساید و متفاوت تداخل دارویی ندارد؟
 • محمد سلیمانی 31 اردیبهشت 1399 40 20 پاسخ به این نظر
  سلام خسته نباشید.امروز رفتم پیش فوق تخصص اورولوژی و برای زود انزالی بهم داروی داکسوپیل۳۰ رو داد.خواستم بدونم ایا این دارو همیشه دیگه موقع نزدیکی استفاده بشه یا بعد یک مدت مصرف مشکل زود انزالی رو برطرف میکنه؟چون حقیقتا قیمت دارو بالا بود.و یه سوال دیگه که عین من ک قرص ب۲ برای زود انزالی مصرف میکردم البته در دوز کم تاثیر داره.ممنون
 • فرهاد صادقی هاردنگی 18 اردیبهشت 1399 43 38 پاسخ به این نظر
  سلام ..خسته نباشین