موسس و مسئول فنی دکتر بهرام دهخوارقانی شماره مجوز فروش اینترنتی9073/ص/1396

آخرین اخبار کرونا در ایران و جهان

آخرین اخبار کرونا در ایران و جهان

آخرین آمار ابتلاء به کرونا

تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر جهان به بیش از ۱۰ میلیون و ۳۳۷ هزار نفر رسید و شمار مرگ‌های ناشی از این بیماری بیش از ۵۰۶ هزار نفر ثبت شد.
به گزارش همشهری آنلاین، سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به آمار کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته، از وضعیت قرمز ۸ استان و زرد برای ۳ استان خبر داد و از خیز جدید این بیماری در تهران ابراز نگرانی کرد.
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: از ۸ تا ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند. وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید. وی افزود: تاکنون ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، ۳۰۳۷ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. وی گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
لاری ضمن تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به‌ویژه در تجمعات و اماکن عمومی گفت: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.
وی همچنین افزود: از روز گذشته خیز قابل‌توجهی در آمار موارد بیماری در تهران داریم که نگران‌کننده است. بی‌تردید این افزایش آمار بازتاب عملکرد ما در بحث بازگشایی‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

افزایش نگرانی از موج دوم کرونا در پایتخت ژاپن

افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در توکیو باعث نگرانی شدید مقامات این کلان‌شهر شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تایمز ژاپن، مقامات پایتخت ژاپن از ابتلای ۶۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز گذشته در پایتخت این کشور خبر دادند. این بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا پس از لغو وضعیت اضطراری در ۲۵ می ‌به شمار می‌رود. به گفته مسئولان این شهر مبتلایان به ویروس کرونا از نوجوانان تا محدوده افراد ۷۰ ساله را شامل شده است.
به گفته مقامات توکیو نیمی از افراد مبتلا به کرونا که روز گذشته شناسایی شده‌اند در اماکن تفریحی شبانه تردد داشته‌اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا تا روز یکشنبه ۶۱۱۴ نفر اعلام شده اما در روز گذشته هیچ مورد مرگی گزارش نشده است.

 شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از ۶۴۰ هزار نفر گذشت

تعداد کل موارد آلودگی به ویروس کرونا در روسیه به بیش از ۶۴۱ هزار نفر رسید، از این تعداد حدود ۲۲۹ هزار نفر همچنان در حال درمان بوده و بیش از ۴۰۰ هزار بیمار هم بهبود یافته‌اند.
تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس» نوشت: ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه گزارش داد که تعداد موارد آلودگی جدید ویروس کرونا که طی روز گذشته در سراسر کشور مشاهده شده، ۶ هزار و ۷۱۹ نفر است، بدین ترتیب، این شاخص برای چهارمین روز متوالی در سطح زیر ۷ هزار حفظ شده است.
بر اساس این اطلاعات، در مجموع تعداد کل موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در روسیه به ۶۴۱ هزار و ۱۵۶ نفر افزایش یافت. ضمن این‌که تعداد بیماران درمان شده از بیماری ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۳۴۳ نفر افزایش یافته است تا کل بیماران بهبود یافته به ۴۰۳ هزار و ۴۳۰ نفر برسد. این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در روسیه طی ۲۴ ساعت اخیر ۹۳ نفر افزایش یافته و به ۹ هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است.
- هند با ۴۱۷، مکزیک با ۲۶۷ و ایران با ۱۶۲ فوتی طی ۲۴ ساعت در رتبه‌های اول تا سوم جهان قرار دارند.

بیش از ۹۶ هزار ابتلا در قطر و عربستان

منابع خبری از افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در عربستان و قطر خبر دادند. به گزارش تسنیم به نقل از شبکه الجزیره، وزارت بهداشت قطر در گزارش روزانه خود درباره ویروس کرونا از ثبت ۶۹۳ مورد جدید ابتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.
با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار کل مبتلایان در قطر به ۹۵ هزار و ۱۰۶ نفر رسیده است. همچنین جان‌باختن ۳ نفر و افزایش آمار فوتی‌ها به ۱۱۳ نفر افزایش یافته است.  آمار مبتلایان در عربستان از ۱۸۶ هزار نفر فراتر رفت.
وزارت بهداشت سعودی هم از ثبت ۳ هزار و ۹۴۳ مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت اخیر و افزایش آمار کل مبتلایان به ۱۸۶ هزار و ۴۳۶ نفر خبر داد. این وزارت همچنین از جان‌باختن ۴۸ مبتلای دیگر و افزایش آمار جان‌باختگان به ۱۵۹۹ نفر خبر داد.

1399/04/10