موسس و مسئول فنی دکتر بهرام دهخوارقانی شماره مجوز فروش اینترنتی9073/ص/1396

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران و جهان 4 خرداد

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران و جهان 4 خرداد

به گزارش خبرنگار ایمنا، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار تا امروز، سه‌شنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ مجموعاً دو میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۹۴ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
تا امروز ۴۷۰ هزار و ۴۶۸ نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند. با احتساب این تعداد مجموع دوزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار ۳ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۲ مورد رسید. به گزارش ایمنا، این تعداد دوز واکسن تزریقی به طور تقریبی معادل ۴ درصد جمعیت کشور است. در حال حاضر واکسن تزریقی کرونا در کشور واکسن اسپوتنیک روسی و سینوفارم چینی است و مقرر شده است به زودی با تولید انبوه واکسن داخلی واکسیناسیون کرونا در کشور به تعداد مطلوبی برسد.

 

آمار کرونا در ایران 4 خرداد 1400

به گزارش خبرنگار ایمنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز سه‌شنبه ۴ خرداد ماه اعلام کرد: در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور ۱۱ هزار و ۸۷۳ نفر مبتلای جدید شناسایی شده است که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۲ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۳۹۶ نفر رسیده است. از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۲۸ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۸ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با احتساب این آمار از ابتدا تا کنون ۷۹ هزار و ۵۶ نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند. از شمار مبتلایان شناسایی شده، هزار و ۷۱۳ نفر بستری‌های بیمارستان به شمار می‌روند و ۴ هزار و ۶۹۵ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.


آمار واکسیناسیون کرونا در جهان 4 خرداد

به گزارش خبرنگار ایمنا، طبق آخرین آمارهای جهانی منتشر شده در خصوص واکسیناسیون کرونا در جهان، تا امروز یک میلیارد و ۶۸۳ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۳۶۷ دوز واکسن کرونا در کشورهای مختلف تزریق شده است.
بر اساس این آمار، تعداد واکسیناسیون انجام شده در ۱۰ کشور اول با بیشترین دوز تزریقی به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز درصد واکسیناسیون کرونا به جمعیت کل است)
۱. چین ۵۱۰ میلیون و ۸۵۸ هزار نفر (۳۱.۵ درصد)
۲. آمریکا ۲۸۶ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۹۰۰ نفر (۴۹.۴ درصد)
۳. هند ۱۹۸ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۵۵۰ نفر (۱۱.۳ درصد)
۴. برزیل ۵۳ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۵۲۳ نفر (۲۰.۲ درصد)
۵. بریتانیا ۶۰ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۵۹۴ نفر (۵۷.۰ درصد)
۶. آلمان ۴۴ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۱۴ نفر (۳۹.۹ درصد)
۷. فرانسه ۳۳ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۸۲ نفر (۳۶.۰ درصد)
۸. ایتالیا ۳۱ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۰۲ نفر (۳۵.۳ درصد)
۹. ترکیه ۲۸ میلیون و ۷۶ هزار و ۷۳۰ نفر (۱۹.۳ درصد)
۱۰. مکزیک ۲۶ میلیون ۴۷۸ هزار و ۸۶۶ نفر (۱۴.۲ درصد)

1400/03/04