موسس و مسئول فنی دکتر بهرام دهخوارقانی شماره مجوز فروش اینترنتی9073/ص/1396

مضرات لوازم آرایشی تقلبی بر سلامت زنان

مضرات لوازم آرایشی تقلبی بر سلامت زنان

اثرات لوازم آرایشی تقلبی و بی کیفیت


 مدیرکل فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی را نباید بدون برچسب اصالت خریداری کرد، گفت: اثرات سوء و سمی در کمین زنانی است که لوازم آرایشی و بهداشتی را از دستفروشان و کنار خیابان ها خریداری می کنند.
دکترعبدالعظیم بهفر درباره خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از مراکز غیر مجاز اظهار کرد: فرآورده هایی که در کل دنیا بر روی سلامت موثراند تحت نظر بوده و مورد بررسی قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه فرآورده های آرایشی و بهداشتی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند را باید از محل های معتبر یعنی داروخانه ها یا حداکثر فروشگاه های مجاز آنهم بشرط داشتن شناسه اصالت کالا خریداری کرد، گفت: افراد و به خصوص زنان و دختران که خریدار لوازم آرایشی و بهداشتی هستند حتما باید بر روی برچسب فارسی نویس این محصولات نیز دقت کنند تا با مشخصات کالای خریداری شده همخوانی داشته باشد.
مدیرکل فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: برچسب یا شناسه اصالت کالا نیز  اخیرا قابلیت استعلام دارد، بنابراین به خریداران توصیه می شود جهت بررسی اصالت کالا حتما استعلام را از طریق سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ یا اپلیکیشن TTAC انجام دهند و به صرف وجود برچسب کفایت نکنند و پس از استعلام در صورتی که پاسخ مثبت بود لوازم آرایشی و بهداشتی را خریداری و مصرف کنند.
بهفر با اشاره به اینکه طبیعتا بیش از نیمی از مصرف کنندگان کالاهای آرایشی و بهداشتی زنان هستند، گفت: فرآورده هایی که زنان مصرف می کنند به دلیل اینکه در سلامت نسل آینده کشور نیز موثر است باید در خریداری آن دقت بیشتری لحاظ کنند و به هیچ عنوان از کنار خیابان ها یا دست فروشان یا مکانهای پراکنده و فروشگاه‌های  نامعتبر لوازم آرایشی را خریداری نکنند چرا که عوارض و اثرات سمی این لوازم آرایشی نسل بعدی را هم درگیر می کند.

1397/06/22