موسس و مسئول فنی دکتر بهرام دهخوارقانی شماره مجوز فروش اینترنتی9073/ص/1396

ترکیبی بی‌نظیر برای درمان ریزش مو مردان

ترکیبی بی‌نظیر برای درمان ریزش مو مردان

تاثیر کمپلکس کافئین در جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو امری طبیعی است که در همه افراد بدون استثنا رخ می‌دهد. هر فردی به‌طور میانگین، روزانه 100-50 تار موی خود را از دست می‌دهد که موهای جدید، جای آن را خواهند گرفت. ریزش مو در برخی از زنان و مردان از میزان طبیعی فاصله می‌گیرد و به محدوده نگران‌کننده‌ای می‌رسد. در این میان مردان نگرانی بیشتری در مورد ریزش موی ارثی و طاسی سر دارند؛ به همین دلیل همیشه به دنبال یک راه حل مؤثر و دائمی می‌گردند. محققان در سراسر دنیا به دنبال راه‌هایی برای حل این مشکل هستند. یکی از این پژوهش‌ها در گروه تحقیقات علمی دانشگاه فردریش آلمان انجام شده است که نتایج امیدوارکننده‌ای به همراه داشته است.
این گروه تحقیقاتی به ترکیب موثری دست یافته اند که قادر است با نفوذ به فولیکول مو، از درون آن را تقویت کند و از ریزش مو جلوگیری نماید. این ترکیب، کمپلکس کافئین است که به‌ویژه در درمان ریزش موی ارثی با الگوی مردانه مؤثر است. کمپلکس کافئین با نفوذ به فولیکول مو، عامل اصلی ریزش مو مردانه یعنی هورمون تستسترون را مهار می‌کند و درنتیجه باعث افزایش بقای تارهای مو می‌گردد. ویژگی منحصربه‌فرد این ترکیب، قابلیت نفوذپذیری بالای آن است؛ به‌طوری‌که قادر است در مدت‌زمان کوتاهی از سطح پوست عبور کند و خود را به محل رویش مو، یعنی فولیکول مو برساند.
توجه به این نکته ضروری است که کافئین به‌تنهایی نمی‌تواند اثر مثبتی که در بالا به آن اشاره شد را در توقف ریزش مو داشته باشد؛ چراکه کافئین و درواقع دیگر ترکیباتی که ادعا می‌شود در تقویت مو نقش دارند، به‌تنهایی قابلیت نفوذ به پوست سر را ندارند. درواقع کمپلکسی که توسط این گروه تحقیقاتی به کار گرفته شد، به‌گونه‌ای طراحی شده است که باعث انتقال مواد مؤثره از سطح پوست سر به فولیکول‌های مو می‌گردد. در حال حاضر در چندین شامپو، لوسیون، محلول  و مکمل ضد ریزش مو  آقایان از این ترکیب استفاده می‌گردد.


معرفی مکمل نورکرین در درمان ریزش موی آقایان

 

این مکمل خوراکی، یک مکمل تقویتی مو می باشد که با توجه به فاکتورهای پزشکی مخصوص آقایان تهیه شده است.

نورکرین از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت ریشه مو می شود.

علاوه براین نورکرین ضخامت و استحکام تارهای مو را افزایش داده و به رویش مجدد مو کمک می کند.

نکته:

این مکمل دارای هیچگونه عوارض جانبی نمی باشد.

 

نورکرین چگونه عمل می کند؟

نحوه رویش مو در بدن ما از یک چرخه ی منظم پیروی می کند. هر کدام از عوامل ژنتیکی و یا محیطی که در سیستم بدن تاثیر منفی بگذارد، باعث ایجاد اختلال در این چرخه می شود.  نتیجه این تغییرات سبب ریزش مو می گردد!  
نورکرین به ایجاد یک چرخه ی سالم رویش مو در بدن انسان کمک می کند. جالب است بدانید که هر تار موی شما چرخه ی رویش مخصوص به خود را دارد و شبیه دیگر قسمت های بدن نیست. 

فرآیند عادی رویش مو

مو از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است که این پروتئین توسط فولیکول های مو در لایه خارجی پوست تولید می گردد. وقتی  فولیکول ها سلول موی جدید را تولید می کنند، سلولهای قدیمی تر به سمت سطح پوست هل داده می شوند. که در واقع مویی که شما مشاهده می کنید، رشته ای از سلول های مرده کراتین است!  
افراد بالغ بطور متوسط حدود ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تار مو بر روی سر خود دارند که روزانه ۱۰۰ تار از آن ها ریزش دارد؛ بنابراین وجود تعداد کمی تار مو بر روی برس دلیل ریزش مو نیست.
  در هر زمان، حدود ۹۰ درصد موهای سر یک فرد در حال رشد کردن می باشد. هر فولیکول مو چرخه زندگی خودش را دارد که می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر سن، بیماری و شمار زیادی از فاکتورهای دیگر قرار گیرد.

این چرخه زندگی فولیکول مو به ۳ فاز یا مرحله تقسیم می شود:

1.فاز رشد یا آناژن
 تقریبا 85 تا 90 درصد از موهای ما به طور فعال در هر زمانی رشد می کنند. این مدت زمان اصولا به ژنتیک مربوط است، اما می‌تواند به واسطه‌ی عوامل خارجی مانند استرس، رژیم غذایی و بیماری تغییر کند. هر تار مو شما تا 2 تا 6 سال یا بیشتر از زمان رویش به رشد خود ادامه می دهد. 

 

2.فاز تحول یا کاتاژن
 به دنبال مرحله آناژن، مرحله کاتاژن رخ می‌دهد که یک مرحله کوتاه دو تا چهار هفته‌ای است. در این مرحله که بخشی از یک فرآیند ایجاد موی جدید است،‌ پیاز موی قدیمی تحلیل رفته و رشد مو متوقف می‌شود، ‌اما مو نمی‌ریزد.  این مرحله اصطلاحا همان ریزش موی طبیعیست که در هر فرد وجود دارد.

 

3.فاز استراحت یا تلوژن      
 در این مرحله فولیکول یا پیاز مو به مرحله تلوژن یا استراحت وارد می‌شود، که معمولا دو تا چهار ماه زمان می برد. در این دوره مو هنوز رشد نمی‌کند، اما متصل به پیاز مو باقی می‌ماند. حدود 10 تا 15 درصد از همه موها در هر زمان در این مرحله قرار دارند.


 اگر چرخه رویش مو بهم بریزد، در هر مرحله چه اتفاقی رخ می دهد؟ 


1.مرحله رشد آنزیم آناژن: 
مدت زمان رشد مو کاهش پیدا می کند. تارهای مو زود تر از زمان موعد، رشدشان متوقف می شود و نهایتا از فولیکول جدا شده و ربزش مو اتفاق می افتد. این کاهش زمان روی روند کلی چرخه ی رشد تاثیر بسیار مخربی می گذارد.

2.مرحله گذار یا تحول:
 در حالت اختلال چرخه، فولیکول مو زودتر از موعد به حالت گذار می رود و ریزش مو اتفاق می افتد.

 

3.مرحله استراحت: 
چرخه ی نامنظم سبب طولانی شدن مرحله ی استراحت می شود. یعنی مدت زمانی که طول می کشد تا فولیکول های سر دوباره فعال شود و رویش اتفاق بیوفتد طولانی تر می شود.   ( به این حالت فولیکول های خاموش گفته می شود )

 

تاثیرمکمل نورکرین NOURKRIN 

مواد مغذی و تقویت کننده ای که در نورکرین وجود دارد سبب می شود تا فولیکول های خاموش فعال شود و از طرفی حالت گذار طولانی تر شود. بنابراین این مکمل کمک می کند تا این چرخه ی به حالت اولیه خود برگردد و رویش مو از سر گرفته شود.

 نحوه استفاده از مکمل نورکرین برای آقایان

_ روزانه 2 عدد قرص، یک عدد شب پس از مصرف غذا و یک عدد ظهر بعد از نهار همراه با آب میل شود. 
_ به مدت 6 ماه مصرف شود.
 
1397/12/19